این روزها یکی از تفریحات جوانان قلیان کشیدن شده است و هر روز در اخبار و رسانه ها میشنویم که به تعداد قلیان کش ها اضافه می شود. این مسئله نگران کننده است یا خیر باشد برای کارشناسان و متخصصان جامعه شناسی . اما بهتر است در مصرف قلیان به یکسری موارد توجه شود.

یکی از مواردی که مصرف کنندگان قلیان به آن کمتر توجه دارند برند تولید کننده تنباکو قلیان است. معمولا جوانان فقط به طعم های تنباکو توجه دارند و اصلا به مهمترین موضوع که تولید کننده تنباکو قلیان کدام برند است هیچ توجهی ندارند.

برند تنباکو قلیان چرا تا این اندازه اهمیت دارد؟

 

در رسانه های مختلف خبرهای زیادی از کشف کارگاه های تولیدی غیرقانونی میشنویم که خیلی از این موارد مرتبط با سیگار و تنباکو قلیان است.

متاسفانه در این کارگاه های غیر قانونی از تنباکو های فاسد شده استفاده می کنند و یا حتی در بعضی مواقع اصلا از تنباکو استفاده نمی کنند. خیلی از این افراد برای تولید تنباکو میوه ای از اسانس های غیرمجاز شیمیایی استفاده می کنند که شدیدا برای سالمتی و ریه مضر هستند. برای تولید تنباکو از ماده گیلیسرین گیاهی استفاده می کنند که متاسفانه کارگاه های غیر مجاز به جای این مورد نیز از مواد شیمیایی استفاده می کنند.

به عنوان مثال برای تولید تنباکو میوه ای با طعم های پرفروش مانند تنباکو دوسیب از مواد شیمیایی خطرناک استفاده می شود که این امر خیلی مضر است.

کار به اینجا ختم نمی شود ، مساله ای که بسیار آزاردهنده تر است این است که این تولیدات با بسته بندی و لوگو تنباکو های معروف که اکثرا عربی نیز هستند در بازار عرضه می شوند و به علت قیمت پایین تر فروش خوبی نیز دارند.

به همین علت است که ما تاکید داریم. نسبت به برند تنباکو قلیان که استفاده می کنید حساس باشید و به دقت انتخاب کنید. حتی در قهوه خانه ها و قلیان سرا ها از مسئول مربوطه تقاضا کنید تا نام برند تنباکو را به شما بگوید و مطمئن شوید که از تنباکو اصلی استفاده می کنند.

برند تنباکو قلیان اصل

 

ماجرا همچنان ادامه دارد، زیرا شما نمیتوانید نمونه تقلبی را از نمونه اصلی تنباکو قلیان تشخیص دهید. این افراد سودجو با چنان مهارتی نمونه های تقلبی را چاپ می کنند که حتی ذره ای تفاوت با نمونه اصلی نخواهد داشت.

به همین علت است که پیشنهاد می کنیم از تنباکو های با برند عربی استفاده نکنید. و سعی کنید حتما از تنباکو تولید ایران و نام فارسی استفاده کنید. این نوع از بهترین تنباکو قلیان است.

تنباکو های ایرانی که دارای مجوز هستند به صورت منظم تحت نظر و بازرسی قراردارند. به همین علت تمام تلاش خود را می کنند تا بالاترین کیفیت محصول را ارائه دهند. اگر از جمله کسانی هستید که از تنباکو میوه ای استفاده می کنید. تنها برند ایرانی بازار تنباکو آرنیکا است که از کیفیت بالایی دارد به نحوی که به کشورهای همسایه از جمله عراق، ترکیه و سوریه و لبنان صادرات دارد.

در آخر به علت مضر بودن قلیان پیشنهاد می کنیم از استعمال آن بپرهیزید. اما اگر بازهم تمایل به استفاده از قلیان دارید حتما از تنباکو های ایرانی استفاده کنید.

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com