در سالهای گذشته راجع به اینکه در تنباکو میوه ای که در قلیان استفاد میشود از شیشه استفاده شده بسیار شنیده ایم. این نظریه بیشتر یک ترفند و شایعه رقابتی بین شرکتهای دخانیاتی بوده و صحت ندارد . شرکتهای تولید سیگار در دنیا برای  از دست ندادن بازار خود در صدد خراب کردن تنباکو میوه ای برآمدند و از راههای بسیاری  وارد شدند که این کالای دخانیاتی یعنی تنباکوی میوه ای را در نظر عام منفور جلوه بدهند .مثالی که میتوانم بزنم اینکه این شرکتها بدلیل داشتن منابع مالی بالا در رسانه ها از جمله شبکه های خبری تلویزیونی به شدت تنباکوی میوه ای را مضر تبلیغ کردند .

آیا در تنباکو میوه ای از مواد مخدر استفاده می شود؟

 

یا اینکه جدیدا هم به کذب به مردم هشدار میدهند در تنباکوی میوه ای از یک نوع مواد مخدر بنام شیشه استفاده شده که منطقی به نظر نمی آید. زیرا اولا بخاطر قیمت بالای این ماده مخدر برای تولید کننده مقرون بصرفه نیست که همچین کاری انجام دهد مگر اینکه یک گروهی از اخلالگران سیاسی و ضد مردمی در تلاش باشند با چنین کاری ضربه به جامعه بزنند .

لذا از کسانی که تنباکو میوه ای استفاده میکنند استدعا دارم یا تنباکو کلا استفاده نکنند و یا از تولیدات داخلی استفاده کنند که زیر نظر مراجع دولتی دخانیات ایران کنترل میشوند .

آیا باید به برند تنباکو میوه ای توجه کنیم؟

 

در ضمن جدیدا یکسری انسانهای سود طلب بدون علم و آگاهی در کارگاه های زیر پله ای اقدام به تولید تنباکوی میوه ای میکنند که عموما بدلیل جا افتادن و فروش راحت و بی دردسر برندهای معروف را  با اسانس ها و توتون های نامرقوب تولید میکنند که در طولانی مدت باعث مشکلات ریوی برای استفاده کنندگان این نوع کالای دخانیاتی خواهد بود.

مثال

تولید کنندگان معتبر از اسانسهای غذایی استفاده میکنند که قیمت بسیار بالایی دارند و بطبع  کمترین ضرر را برای مصرف کننده قلیان دارد اما تولید کنندگان سود جو زیر پله ای از اسانسهای صنعتی استفاده میکنند که با قیمت بسیار پایین در بازار موجود است. تصمیم با خود استفاده کننده است.

از دوستانی که از تنباکو استفاده میکنند خواهشمندم در خرید و استفاده از تنباکوی میوه ای دقت لازم را داشته باشند و در هنگام مراجعه به خرید حدالامکان از تنباکو میوه ای تولید داخل استفاده کنند که در سالهای اخیر شرکتهای خوبی با کیفت های عالی بصورت پیشرفته تولید میکنند .

نکاتی در مورد تنباکو دوسیب

 

مصرف کننده های تنباکو دوسیب در نظر داشته باشن هر دوسیب سنگینی دوسیب خوبی نسیت چرا که در تنباکوهای خارجی برای سنگین کردن تنباکو از اسانس استفاده میشود ولی در چند مورد از تولیدات داخلی از توتون خمینی شهر اصفهان استفاده میشه که به هر درصدی که بخواهند تنباکو را سنگین میکند و کمترین ضرر را دارد.

و شایان ذکر است رنگ تنباکو هم به همان اندازه که اساسنس صنعتی ضرر دارد مشکل ساز است زیرا استفاده از رنگ غذایی که قیمت بالایی دارد کمترین آسیب را به ریه میزند ولی رنگهای صنعتی باعث ضررهای بسیاری است .

پس در نتیجه لطفا یا تنباکو قلیان و سیگار استفاده نکنید ولی اگر هم خواستید تفریحی استفاده کنید از تنباکوهای معتبر داخلی استفاده نمایید که هم به اقتصاد کشور و اشتغال زایی کمک کرده باشید و هم با خیال راحت میدانید تحت نظارت های سختگیرانه تولید شده است .

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com